Adam Szurpicki

radca prawny

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Prowadzi własną Kancelarię. Doradza przedsiębiorcom, głównie w branży budowlanej, e-commerce oraz farmaceutycznej. Specjalizuje się także w prawie upadłościowym i naprawczym oraz prawie żywnościowym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Przekształcenie apteki prowadzonej w formie jednoosobowej działalności w spółkę jawną

Adam Szurpicki19 sierpnia 2015Komentarze (0)

Każdy chciałby aby jego działalność gospodarcza się rozwijała. Nie tylko chcemy więcej zarabiać, ale także mieć większy asortyment, tworzyć oddziały, zatrudniać więcej ludzi. Po prostu być więksi i silniejsi. 🙂

Niejednokrotnie wymaga to zmiany formy prawnej prowadzonej działalności. Choć takie działanie zazwyczaj wymusza przystąpienie nowej osoby, z którą chcielibyśmy prowadzić wspólnie biznes. Czy podyktowane jest to kwestiami finansowymi, czy prywatnymi – nie ma znaczenia.

Jednak prowadzenie apteki to nie działalność jak każda inna. Jej prowadzenie uzależnione jest od uzyskania zezwolenia.

Tytuł dzisiejszego wpisu przewrotny 🙂

Niestety chcąc zmienić formę jednoosobowej działalności w spółkę osobową (np. jawną lub komandytową) nie dokonasz tego dzięki przekształceniu w rozumieniu kodeksu spółek handlowych. Prowadzoną działalność możesz wnieść do spółki w formie aportu, ale istnieje konieczność uzyskania zezwolenia na rzecz spółki.

Pamiętaj ! Czym innym jest przekształcenie spółki cywilnej (lub spółki prawa handlowego), a czym innym jest przejęcie danego przedsiębiorstwa (jak ma to miejsce przy aporcie) lub spółki, jak również ich połączenie.

Zaletą prowadzenia apteki w formie spółki cywilnej jest uproszczona procedura związana ze zmianą zezwolenia przy przekształceniu w spółkę jawną.  Wspólnicy spółki cywilnej uzyskali już zezwolenie na prowadzenie apteki. Przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej nie można skorzystać z tego rozwiązania.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 337 887e-mail: a.szurpicki@szurpiccy.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: