Adam Szurpicki

radca prawny

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Prowadzi własną Kancelarię. Doradza przedsiębiorcom, głównie w branży budowlanej, e-commerce oraz farmaceutycznej. Specjalizuje się także w prawie upadłościowym i naprawczym oraz prawie żywnościowym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O bloguRynek aptek przez ostatnie kilka lat uległ dynamicznym przemianom. Zmiany legislacyjne, między innymi zakaz reklamy w zakresie prowadzonej działalności, powodują, że świadczenie tego typu usług jest utrudnione.

Dlatego właśnie powstał ten blog – z myślą o farmaceutach, podmiotach zamierzających otworzyć  aptekę i już je prowadzących. Każdy z nich jest przedsiębiorcą napotykającym wiele problemów związanych z bieżącą działalnością, a na dodatek  specyficzny profil tej branży nakłada kolejne obwarowania prawne.

W związku z tym, w blogu postaram się poruszać tematy związane z uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie punktu aptecznego lub hurtowni farmaceutycznej, refundacji, reklamy produktów leczniczych, obrotu detalicznego i hurtowego produktami leczniczymi. Prowadzenie tej działalności to także kwestie związane z kontrolą Wojewódzkich Inspektoratów Farmaceutycznych, decyzji oraz zasad skutecznego ich zaskarżania.

Prowadzenie apteki nierozerwalnie wiąże się z gospodarką odpadami.

Niejednokrotnie sprzedaż produktów leczniczych prowadzona jest drogą internetową. Taka forma działalności  wymaga znajomości regulacji konsumenckich oraz zasad świadczenia usług drogą elektroniczną.  To także zwroty leków.

Zapraszam Cię do czytania poszczególnych postów oraz ich komentowania!