Warto być przyzwoitym !

Adam Szurpicki            04 maja 2015            Komentarze (0)

Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe Władysława Bartoszewskiego. Nie mogłem nie napisać o Profesorze choć kilku słów. Po prostu uwielbiałem tego człowieka, którego osobiście nie znałem, ale darzyłem olbrzymią sympatią. Słuchać go można było godzinami. Był znakomitym mówcą, niezanudzającym i z poczuciem humoru. Takich ludzi jest obecnie już niewielu.

W zasadzie każdy wie (lub prawie każdy) jak wspaniałą osobą był Profesor Bartoszewski. Uważam, że jego biografia to dobry temat na niejeden scenariusz filmowy. Osobiście cenię i ceniłem Władysława Bartoszewskiego za to, że potrafił być człowiekiem dialogu. Miał bardzo celne, proste, wręcz urzekające uwagi co do otaczającego go świata np.:

„Inteligent tym się różni od nieinteligenta, że nie obraża się o żarty, rozumie żarty i lubi żarty.”

„Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto” 

Najwspanialsze jednak było w nim to, że kochał ludzi. Pomimo tych wszystkich negatywnych doświadczeń.  Czasami się zastanawiałem skąd czerpie tę moc. Zawsze był uśmiechnięty, pogodny i skory do żartów.

Po prostu są ludzie, których widzisz po raz pierwszy, chwilę ich posłuchasz i już obdarzasz zaufaniem oraz sympatią. Sądzę, że były osoby, które mogły się z profesorem nie zgadzać ale takich, którzy go nie lubili to zwykły błąd statystyczny. 🙂

Jak ważny jest uśmiech i obdarzanie nim innych. Jak ważne jest aby zamówić choć kilka słów z innym człowiekiem. Po pierwsze przełamujesz pierwsze lody, po drugie zostajesz zapamiętany. Zdobywasz sympatię, a potem cokolwiek Cię będzie łączyć z drugą osobą staje się łatwiejsze. Uważam, że szczerość oraz uprzejmość i serdeczność, to podstawa wszystkiego. W domu, w szkole,  w pracy i w stosunkach sąsiedzkich . 🙂  Za to w biznesie to konieczność !

Przecież nie możesz proponować komukolwiek swojej usługi lub produktu zachowując grobową minę lub będąc nabzdyczonym. Choć masz dni gorsze i lepsze chciałbyś aby osoba wykonująca dla Ciebie usługę robiła to profesjonalnie i w przyjaznej atmosferze. Nie mówię tu o notorycznym uśmiechu i ciągłych żartach. Jednak nie chciałbym  czuć, że powinienem przeprosić za chęć skorzystania z usługi. Po prostu  „Warto być przyzwoitym”.

Żegnaj Profesorze !

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: