Adam Szurpicki

radca prawny

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Prowadzi własną Kancelarię. Doradza przedsiębiorcom, głównie w branży budowlanej, e-commerce oraz farmaceutycznej. Specjalizuje się także w prawie upadłościowym i naprawczym oraz prawie żywnościowym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Rocznica Legalnej Apteki

Adam Szurpicki20 stycznia 2016Komentarze (0)

Minął kolejny rok. Nie tylko kalendarzowy, ale i  pierwszy rok mojego blogowania.

Dokładnie 11 stycznia 2015 zamieściłem pierwszy wpis. 🙂

Warto go krótko podsumować.

Na początku dziękuję Ci za to, że go odwiedzasz (niektórzy regularnie). Trafiałeś tu z innych portali np. lexmonitor, znamswojeprawo lub rynekaptek. Jednak główne źródło odesłań to „Wujek” Google.

Jeśli chodzi o poczytność, to oczywiście z każdym miesiącem i wpisem liczba odwiedzin bloga się zwiększała.

To jest 10 najbardziej popularnych wpisów w roku 2015:

  1. Apteka ogólnodostępna – wymagania lokalowe,
  2. Zmiana formy działalności a zezwolenie na prowadzenie apteki
  3. Otwarcie apteki. Od czego zacząć?
  4. Przekształcenie apteki w spółkę z o.o.
  5. Niezależność pośrednika w obrocie produktami leczniczymi
  6. Nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne
  7. O mnie
  8. Przekształcenie apteki prowadzonej w formie jednoosobowej działalności w spółkę jawną
  9. Cofnięcie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej
  10. Likwidacja apteki. Czy to konieczność?

Numer 1 zdominował pozostałe. Miał on aż czterokrotnie więcej wyświetleń niż wpis z drugiej pozycji. Jak widać wpisy, które się cieszyły szczególnym powodzeniem dotyczyły przekształceń, a także wymagań co do prowadzenia aptek.

Z naszych spotkań wynikało, że przekształcenie działalności np. w spółkę z o.o. wynikało z potrzeby sprzedaży apteki lub kontynuacji działalności przez osoby bliskie.

Dzwoniliście, pisaliście i spotykaliście się ze mną. Cieszy to niezmiernie. Jednocześnie oznacza, że ten blog stanowi most dzięki, któremu możemy się poznać bliżej.

Jak widać zakładka „O mnie” również cieszyła się popularnością. To potwierdza tylko, jak jest ważna. Przecież każdy z nas lubi wiedzieć z kim nawiązuje współpracę, mieszka po sąsiedzku lub pracuje. To naturalne.

Zawodowo, był to dla mnie rok szczególnie pracowity, ale i dający pełnię satysfakcji. Nie wszystkie sprawy były oczywiste. Jednak to one obdarzają nas największym doświadczeniem. Nie zawsze się wygrywa, jak to w życiu. Jednak można ograniczyć znacznie negatywne konsekwencje działań, np. jeśli chodzi o dotkliwe kary Wojewódzkich Inspektorów.

Także…. z „radcą/adwokatem bezpieczniej”. 🙂 Wystarczy czasem zwykła porada.

Mam nadzieję, że w kolejnym roku znajdziesz również pomocne informacje i może będziemy mieli okazję się poznać. Na co oczywiście liczę.

Jeszcze raz dziękuję Ci za ten wspólny pierwszy rok!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 337 887e-mail: a.szurpicki@szurpiccy.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: