Adam Szurpicki

radca prawny

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Prowadzi własną Kancelarię. Doradza przedsiębiorcom, głównie w branży budowlanej, e-commerce oraz farmaceutycznej. Specjalizuje się także w prawie upadłościowym i naprawczym oraz prawie żywnościowym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Promesa – przyrzeczenie wydania zezwolenia

Adam Szurpicki18 maja 2015Komentarze (0)

Słowa należy dotrzymywać – to jedna z najważniejszych zasad w relacjach międzyludzkich.

Każdy ma momenty natłoku obowiązków rodzinnych, czy zawodowych. Jednak zawsze można zadzwonić, przeprosić, zwyczajnie się dogadać. Szanujmy swój czas. Nie można wszystkiego przemilczeć i udawać, że się nic nie stało. Uwielbiam sytuacje: potencjalny klient umawia się ze mną na spotkanie. Godzina i termin ustalone z  tygodniowym wyprzedzeniem. Przychodzi termin spotkania. Czekam na niego w kancelarii (bywa, że umówieni jesteśmy o godzinie 18.00) i nic. Nie ma klienta, nie ma telefonu, nie ma e-maila. Poświęciłem czas, czekałem i nie dostałem nawet smsa (co obecnie niewiele kosztuje). Wystarczyło napisać o odwołaniu spotkania. Tylko tyle i aż tyle. No cóż, chyba część społeczeństwa uważa, że przecież nic się nie stało.

Jednak są ludzie, którzy cenią swój czas i innych. Informują, że coś im wypadło i proszą o zmianę terminu. Z takimi właśnie ludźmi uwielbiam pracować. Bo nie ważne jaki zawód wykonują, potrafią się właściwie zachować.

A propos obietnic i przyrzeczenia. Pamiętaj mój drogi Czytelniku, że zamierzając podjąć działalność w dziedzinie podlegającej zezwoleniu, można ubiegać się o wydanie promesy. Czyli przyrzeczenia wydania zezwolenia. O promesie mowa jest w art. 37an ustawy prawo farmaceutyczne. W promesie ustala się okres jej ważności – nie może być krótszy niż 6 miesięcy. Istotne jest, że w postępowaniu o udzielenie promesy stosuje się przepisy dotyczące udzielenia zezwoleń.

Promesa ma charakter decyzji administracyjnej tzn. jej forma i treść powinny spełniać wymagania zawarte w kodeksie postępowania administracyjnego – elementy treści decyzji administracyjnej określonej w art. 107 k.p.a. Przekłada się to oczywiście na możliwość odwołania się od decyzji, o ile nie została wydana przez centralny organ władzy publicznej.

Pamiętaj także o wyjątkach od zasady (art. 37an ust. 4), że w okresie ważności promesy organ wydający zezwolenie nie może odmówić udzielenia zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej określonej w promesie.

Życzę Ci aby przyrzeczenia, które uzyskasz zostały zawsze wypełnione. 😉

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 337 887e-mail: a.szurpicki@szurpiccy.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: