Odgrzewany kotlet czy realne zmiany?

Adam Szurpicki13 września 2016Komentarze (0)

„Apteka dla aptekarzy” to gorący ostatnio temat. Ministerstwo Zdrowia pragnie wprowadzić rozwiązania, których głównym założeniem jest zagwarantowanie aby minimum 51% udziałów w podmiocie prowadzącym aptekę należało do magistra farmacji. Temat wielokrotnie był przedmiotem dyskusji – od 20 lat. Otarł się również w latach 90-tych o Trybunał Konstytucyjny.

Propozycja Ministerstwa ma pełne poparcie Naczelnej Izby Aptekarskiej.  Tutaj znajdziesz Felieton NRA w piśmie Aptekarz Polski.

Rozwiązanie: dobre czy złe ? Nie będę tego oceniał. Znajdzie z pewnością tylu zwolenników, ilu przeciwników. Jednak regulacja istotna i z pewnością wpływająca znacząco na rynek. Wymuszająca pewne uregulowania. Bardziej dotkliwa dla właścicieli aptek, którzy farmaceutami nie są. Mówię tu przede wszystkim o rozkładzie sił w spółce w zależności od ilość posiadanych udziałów. Przy takim uregulowaniu mogą powstać problemy z uzyskaniem większości, bez udziału farmaceuty. Za to blokowanie przedsięwzięć jest bardzo proste.

Z pewnością warto zastanowić nad obecną formą prawną prowadzenia apteki.

Ministerstwo zapowiadało, że projekt pojawi się w sierpniu 2016 r. Przecież regulacja miałaby obowiązywać  już w roku 2017. Ciekaw jestem, czy to wyłącznie obietnice bez pokrycia?

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 337 887e-mail: a.szurpicki@szurpiccy.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: